Dyrektorze! Pokaż, czego potrzebujesz od biznesu!

Raport „Odpowiedzialni za przyszłość”, opisujący stosunek biznesu do działań społecznych i wspierania edukacji wyraźnie pokazał, że przedsiębiorcy chcą wspierać edukację i znają jej znaczenie. Dziś zapraszamy dyrektorów szkół do podzielenia się opinią na temat tego, jak biznes może pomóc polskiej szkole.

Raport „Odpowiedzialni za przyszłość” pokazał, że według większości badanych, biznes powinien wziąć odpowiedzialność za kształt polskiej edukacji i zaangażować się w jej rozwój. Co ważne przedstawiciele biznesu wskazali, że zaangażowanie biznesu w edukację powinno mieć formę nie tylko spontanicznych akcji polegających na udzieleniu dofinansowań szkołom. Wymieniano m.in. działania takie jak: nawiązywanie partnerskich relacji z lokalnymi szkołami, organizowanie programów mentoringowych pozwalających na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z uczniami i nauczycielami oraz wdrażanie praktyk zawodowych.

Czego potrzebuje szkoła?

Opinia biznesu to nie wszystko! W ramach projektu „Odpowiedzialni za przyszłość” rozpoczyna się właśnie badanie „Jak szkoły widzą współpracę z biznesem” skierowane do dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Dzięki niemu dowiemy się, czego szkoły potrzebują od biznesu, jak wyobrażają sobie współpracę z nim oraz jaka, ich zdaniem, powinna być rola biznesu w kształtowaniu przyszłości edukacji. Wyniki badania wskażą, jakie działania przedsiębiorcy powinni podjąć na rzecz polskich szkół, ale też zidentyfikuje problemy i bariery w rozwoju współpracy na linii szkoła – biznes występujące po stronie dyrektorów szkół.

Wyniki badania zostaną zaprezentowane w raporcie, który uzupełnią komentarze ekspertów ze świata edukacji i biznesu.

19 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.