Poznaj nas lepiej

Co to jest Plan dla edukacji?

Nasz plan rozwoju polskiej szkoły to zestaw celów i działań, które każdy może wcielać w życie. Wierzymy, że suma małych kroków pozwoli stworzyć edukację gotową na przyszłość.

Co to jest?

Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które wcielać w życie może każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee. Wierzymy, że suma wielu, nawet małych działań, pozwoli nam w dłuższej perspektywie stworzyć edukację odpowiadającą na wyzwania przyszłości.

Dlaczego powstał Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji ma sprawić, że edukacja w polskich szkołach będzie procesem łatwiejszym, praktycznym, prowadzonym z wizją, a jej znaczenie będzie doceniane przez społeczeństwo.

Wszyscy musimy stawiać edukację w centrum naszego zainteresowania na co dzień. Do prawdziwej, pełnoskalowej zmiany potrzebna jest tylko i aż tylko suma wielu, nawet małych działań. Musimy je realizować zgodnie z Planem.

Kto tworzy Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji powstał w ramach inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja, której organizatorami są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica.

Organizatorzy

Poznaj ludzi, którzy tworzyli Plan dla edukacji

Poznaj obszary Planu dla edukacji

Poznaj główne założenia Planu dla edukacji! Każdy z 10 obszarów odpowiada jednemu z głównych celów Planu. Obszar obejmuje 50 celów oraz 250 zadań.

Obszary działań:

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.

Czy Plan dla edukacji

jest dla mnie?

Tak. Plan dla edukacji daje wiele możliwości działania. Przestrzeń dla siebie znajdzie tu każdy, dla kogo ważna jest edukacja.

Chce działać jako:

samodzielnie, w grupie tak formalnej, jak i nieformalnej

reprezentując szkołę lub indywidualnie

oraz indywidualni działacze edukacyjni

firmy z różnych branż, działające w różnej skali

Nie widzisz nic dla siebie?
Nie szkodzi!

Jeśli liczysz się z edukacją,
w Planie znajdziesz coś dla siebie!

Masz pytania? Chcesz dołączyć do projektu?
Zapraszamy do kontaktu!

Napisz do nas na adres

kontakt@plandlaedukacji.pl

Dołącz do nas w mediach społecznościowych!