Poznaj nas lepiej

O nas

Poznaj społeczność tworzącą Plan dla edukacji!

Kto tworzy Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji powstał w ramach inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja, której organizatorami są Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee. Wierzymy, że suma wielu, nawet małych działań, pozwoli nam w dłuższej perspektywie stworzyć edukację odpowiadającą na wyzwania przyszłości.

Za prowadzenie prac nad Planem i opracowanie konceptu odpowiedzialni są:

Co mogę z tym zrobić?

Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które wcielać w życie może każdy z nas. .

Maciej Potocki

Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, na którym zdobył tytuł magistra inżyniera zarządzania systemami finansowym. Ukończył też interdyscyplinarne, podyplomowe studia Executive MBA. Przez lata związany z Urzędem Miejskim Wrocławia, gdzie jako współpracownik Prezydenta Miasta, był odpowiedzialny za nadzorowanie kilkunastu wydziałów. W 2012 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego. Inicjator takich projektów jak „Bez mikro nie ma makro” czy „Sektor Innowacji”. Zaangażowany w rozwój nowoczesnej edukacji poprzez inicjatywę „Projektujemy przyszłość. Edukacja” oraz w promowanie młodych polskich talentów naukowych m.in. poprzez wieloletnie wspieranie ogólnopolskiego Konkursu E(x)plory.

Agnieszka Pałys

Dyrektor Pionu Prawnego i Organizacyjnego WPT, Prezes Fundacji Pro Mathematica

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Zarządza Niepublicznym Przedszkolem „Technoludek”. Poza kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze prawnym, mocno zaangażowana w edukację oraz promowanie przedsiębiorczości.

Katarzyna Wolniak

Koordynator Projektujemy Przyszłość. Edukacja

Koordynator Oddziału ds. Promowania Nauki i Przedsiębiorczości we Wrocławskim Parku Technologicznym. Odpowiedzialna za inicjowanie i rozwijanie współpracy z instytucjami w zakresie działalności edukacyjnej. Zaangażowana w realizowanie zadań związanych z organizacją projektów edukacyjnych na rzecz lepszej edukacji. Koordynuje działania związane z prowadzoną przez WPT i Fundacje Pro Mathetmica inicjatywą „Projektujemy przyszłość. Edukacja”. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie organizacji i współtworzenia wydarzeń i konferencji, które odbywały się we Wrocławskim Parku Technologicznym. Koordynuje i promuje działanie Centrum Edukacyjnego WPT.

Marta Bodys

Dyrektor zarządzający Insight

Od kilkunastu lat związana z komunikacją projektów społecznych i komercyjnych, realizowanych nie tylko w kraju, ale też międzynarodowo, szczególnie w ramach inicjatyw UE. Dyrektor zarządzający Insight, która zajmuje się kompleksową komunikacją dla biznesu i nauki. Zwolenniczka postrzegania komunikacji jako kompleksowego procesu, który powinny wdrażać firmy i organizacje. Autorka publikacji naukowych dotyczących komunikacji społecznej i politycznej w Polsce.

Ambasadorzy Planu dla edukacji

Marta Grześko-Nyczka

pedagożka, nauczycielka akademicka w Instytucie Pedagogicznym Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie

Konrad Jurga

CEO Roboklocki

Agata Karolczk-Kozyra

dyrektor szkoły oraz dyplomowana nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie

Dorota Kujawa-Weinke

trenerka, edukatorka i mentorka w programach i szkoleniach dla nauczycieli

Marta Kondracka-Szala

adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, p/o Kierownika Zakładu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, muzyk, nauczyciel mianowany edukacji przedszkolnej

Łukasz Kosiński

nauczyciel, szkoleniowiec i wykładowca akademicki

Ela Magiełda

trenerka Fundacji Familylab Polska, absolwentka Akademii Komunikacji Tomasza Zielińskiego, Trenerka Mentalna Juniorów, Trenerka Umiejętności Społecznych, wychowawczyni i nauczycielka wczesnoszkolna

Elżbieta Manthey

prowadząca portal Juniorowo.pl, prezeska Fundacji Rozwoju przez Całe Życie

Wiesława Mitulska

nauczycielka, terapeutka pedagogiczna, edukatorka, mentorka i trenerka

Marcin Perfuński

influencer i redaktor w dużym wydawnictwie, supertata.tv

Joanna Gogolińska

prezes Fundacji Promo & Fund

Anna Szulc

nauczycielka matematyki, wychowawczyni w Liceum w Zduńskiej Woli, mediatorka społeczna, tutorka

Jakub Tylman

pedagog, nauczyciel przedmiotów artystycznych, autor książek edukacyjnych

Ela Wojciechowska

prezeska Fundacji Digital University

W konsultacjach społecznych nad opracowaniem Planu dla edukacji wzięli również udział m.in.: Adrian Klonowski, Agata Sieńczak, Agnieszka Pilch, Agnieszka Śliwińska, Anna Przyborska-Borkowicz, Dagmara Rucińska, Dorota Gonigroszek, Elżbieta Miterka, Grzegorz Wilkiel, Iwona Pysz, Iwona Zarębska, Jarosław Kordziński, Kamilla Przychodzień, Lucyna Radtke, Magdalena Andrałojć, Magdalena Maziarz, Marcin Miłko, Marzena Dembicka, Martyna Wilk, Małgorzata Minchberg, Małgorzata Rabenda, Monika Wasilonek, Przemysław Lewandowski, Renata Krystian.

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.

Masz pytania? Chcesz dołączyć do projektu?
Zapraszamy do kontaktu!

Napisz do nas na adres

kontakt@plandlaedukacji.pl

Dołącz do nas w mediach społecznościowych!