Zeszyty lekturowe dla klas IV-VI i VII-VIII przygotowane metodą sketchnotingu dla dzieci z doświadczeniem migracji oraz dla innych uczniów ze SPE

Fundacja Razem w Polsce (Agnieszka Litwa-Kozłowska)

Realizowany obszar i cele

VII.3. Zmiana postrzegania roli podstawy programowej

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Fundacja Razem w Polsce przygotowała dwie nowatorskie publikacje. Jako pierwsi i jedyni w Polsce opracowaliśmy lektury szkolne, dla klas IV-VI i VII-VIII metodą sketchnotingu ( dla dzieci ze SPE). Dla każdej lektury przygotowano obudowę w postaci dostosowanych do wieku ucznia zadań glottodydaktycznych oraz cztery sketchnotki – notatki wizualne. Pierwsza z nich – „Rzuć okiem na lekturę” – obrazuje podstawowe informacje na temat świata przedstawionego i problematyki. Znajdują się tam słowa klucze, do których przygotowano przypisy. Druga notatka wizualna – „Wgryź się w temat” – skrótowo opowiada o tematyce i głównych bohaterach danego tekstu. Trzecia sketchnotka – „Sprawdź, co pamiętasz” – służy do powtórki wcześniej omawianych zagadnień i pozwala uczniowi przygotować notatkę. Ostatnia, czwarta sketchnotka – „Bohater pod lupą” – służy do powtórki. W publikacjach znajdują się też kody QR prowadzące do zadań interaktywnych, tak bardzo lubianych przez dzisiejszą młodzież.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.