Wizyty studyjne w WPT

Wrocławski Park Technologiczny, Fundacja Pro Mathematica

Realizowany obszar i cele

III.3. Intensyfikacja współpracy szkół i biznesu

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

W ramach realizacji zadań z Planu dla edukacji, Wrocławski Park Technologiczny (WPT) oraz działające na jego terenie firmy, zorganizowały wizyty studyjne dla uczniów m.in. Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą w branży gamingowej i life science, co pokazało im praktyczne zastosowanie nowoczesnych technologii.

Nie zabrakło również przestawicieli szkół podstaowowych - np. uczniowie klasy 1A z SP nr 77 we Wrocławiu odwiedzili laboratoria WPT, gdzie zobaczyli m.in. jak działa druk 3D oraz tomograf. Te spotkania są przykładem na to, jak skutecznie można łączyć biznes i edukację, wdrażając w życie założenia Planu dla edukacji.

20 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.