Spotkanie „Kompetencje w szkole – jak to zrobić?”

Projektujemy przyszłość. Edukacja

Realizowany obszar i cele

IV.3. Zwiększanie kompetencji przyszłości nauczycieli i dyrektorów szkół

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

4 marca 2022 roku o godzinie 17:00 odbyło się pierwsze stacjonarne spotkanie w ramach inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja!” we Wrocławiu, poświęcone tematowi kompetencji w szkole. Wydarzenie miało charakter otwartego forum, a udział w nim był bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Podczas spotkania omówiliśmy, czym są kompetencje, dlaczego są tak ważne oraz jak rozwijać je u uczniów i uczennic w klasie. Oktawia Gorzeńska, koordynator grupy „Szkoła kompetencji”, wyjaśniła, że celem inicjatywy było uporządkowanie tego tematu i sprowadzenie go do poziomu szkolnej praktyki, pokazując, co, po co i jak warto robić w zakresie rozwijania kompetencji w szkole.

20 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.