Razem do celu – kształtowanie kompetencji przyszłości u dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu

Fundacja Laba

Realizowany obszar i cele

IV.4. Kształtowanie kompetencji przyszłości u uczniów

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Inicjatywa "Razem do celu…" ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną poprzez kształtowanie u nich kompetencji przyszłości, które są kluczowe dla ich pełnego udziału w życiu społecznym i edukacyjnym w szkole. Rozumienie i posługiwanie się kompetencjami cyfrowymi, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, współpracy, krytycznego myślenia oraz adaptacji do zmieniającego się świata to fundamenty, na których opiera się nasz program.

Zważywszy na specyficzne potrzeby naszych beneficjentów, projekt zakłada zastosowanie innowacyjnych metod i narzędzi edukacyjnych, które ułatwią im nabywanie nowych umiejętności w sposób dostosowany do ich indywidualnych możliwości. Realizacja tego celu obejmuje integrację technologii wspomagających, takich jak aplikacje edukacyjne, gry interaktywne i narzędzia do komunikacji wizualnej, które zostały wykazane jako szczególnie efektywne w pracy z osobami ze spektrum autyzmu.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.