Raport Odpowiedzialni za przyszłość 2023

Wrocławski Park Technologiczny, Fundacja Pro Mathematica, Insight

Realizowany obszar i cele

III.3. Intensyfikacja współpracy szkół i biznesu

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Odpowiedzialni za przyszłość to projekt, w ramach którego opracowywany jest raport o postrzeganiu społecznej odpowiedzialności biznesu w dobie ESG oraz roli edukacji w rozwoju przedsiębiorczości i dobrej jakości życia każdego z nas.

Pierwsza edycja raportu ukazała się w 2023 roku. Prezentowała wyniki badania sprawdzającego stosunek firm z aglomeracji wrocławskiej do działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz postrzeganie przez nie edukacji na poziomie podstawowym i średnim. Premiera raportu miała miejsce na II Konferencji Liczymy się dla edukacji. Przedstawia on również dobre praktyki CSR i ESG z wrocławskiego środowiska biznesowego. Znajdują się w nim również trzy wyjątkowe rozmowy o przyszłości z Jakubem Mazurem, Wiceprezydentem Wrocławia, Maciejem Potockim, Prezesem Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz dr Katarzyną Kulig-Moskwą z Uniwersytetu MERITO.

Raport ukazał się w wersji polsko i anglojęzycznej.

20 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.