Projekt Cyklu Imprez Muzyczno-Terapeutycznych

STOWARZYSZENIE DOLINA DŹWIEKU

Realizowany obszar i cele

V.1. Wspieranie działań poprawiających kondycję psychiczną nauczycieli

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Miejsce realizacji: Przedszkola, wczesnoszkolne oddziały dydaktyczne, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, domy kultury.

Cel główny: Podniesienie świadomości w zakresie leczniczego wpływu muzyki i dźwięków wibracyjnych o określonych częstotliwościach na zdrowie emocjonalne i psychiczne uczestników projektu.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy na temat sposobów utrzymywania dobrej kondycji psycho-emocjonalnej. Wprowadzenie technologii służących profilaktyce zdrowotnej i wspieraniu zdrowia. Zachęcanie do aktywnego muzykowania i promowanie zdrowego trybu życia. Wzmacnianie relacji międzyludzkich poprzez wymianę osobistych metod dbania o zdrowie. Projekt ma na celu nie tylko edukację, ale także praktyczne zastosowanie metod muzykoterapeutycznych, które mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie uczestników. Poprzez interaktywne sesje, koncerty i warsztaty, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć terapeutycznego działania muzyki oraz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych metodach wspierania zdrowia psycho-emocjonalnego.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.