Mobilna Strefa Ciszy

Wiloletta Matusiak

Realizowany obszar i cele

V.2. Wspieranie działań poprawiających kondycję psychiczną uczniów
V.4. Zmniejszanie poziomu stresu w polskiej szkole

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Mobilna Strefa Ciszy to projekt polagający na dbaniu o dobrostan uczniów w monencie gdy w szkoel dzieje się coś dla nich niedobrego. Mobilna Strefa Ciszy to filcowy kokon w któym można się schowac by odetchnąć. Mobilna Strefa Ciszy jest o szukaniu ciszy w sobie, o dawaniu uczniom i uczennicom przestrzeni do tego, że potrafią samodzielnie sięgnoac po pomoc - kokon wyciszający - w momencie gdy są przebodźcowani, to jest o sprawczości i samostanowieniu. Projekt zakłada prace z całą społecznością nad wdrażaniem takiego rozwiązania - zawiera scenaroiusze lekcji, film oraz karty pracy - pomysły jak pracować ze szkolna społecznością chcęc wdrozyć przestzrenie dobrostanu w szkole. Projekt jest dedykowany szczególnie uczniom i uczennicom w spektrum autyzmu lecz doświadczenie pokazuje, że korzystają z niech wszyscy, nawet nauczycielie mówią, że im tez by sie przydała taka Mobilna Strefa Ciszy.

Efekty działania: 101 szkół w których powstały miejsca do wyciszenia emocji https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&mid=1XXCAh5cjKwElTNTpUb-ramqg3ZUTE9Q&ll=51.9626530572873219.00208145000001&z=6

1800 osób na grupie Strefy Ciszy https://www.facebook.com/groups/400830625574553

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.