Kumkowisko – warsztaty uważności dla dzieci

Anna Saługa

Realizowany obszar i cele

VI.3. Tworzenie w szkołach przestrzeni dla czasu wolnego
VI.4. Upowszechnianie empatii wśród społeczności szkolnych

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Projekt „Kumkowisko” wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci, które w obecnej, niełatwej rzeczywistości poszukują wyciszenia, spokoju i zrozumienia. Autorski projekt „Kumkowisko”, który zrodził się z moich obserwacji i chęci pomocy mojej córce w czasach pandemii. Kiedy Tereska kończyła przedszkole i zaczynała szkołę, zmagała się ze strachem i lękiem wywołanym pandemią, a także moim przechorowaniem COVID-19. Odczuwała również dyskomfort związany z nauką zdalną – widoczny brak skupienia i koncentracji. To był bardzo trudny czas, jednak daliśmy radę. Dziś Tereska ma 11 lat i chodzi do czwartej klasy. Uważność to jej własna przestrzeń, w której często znajduje spokój i ukojenie.

Kumkowisko powstało również w oparciu o książkę Eline Snel „Uważność i spokój żabki.” To właśnie żabka o imieniu Anulka, którą narysowała moja córka, jest dla dzieci przewodnikiem w tej uważnej i przyjaznej przestrzeni. Film: https://www.youtube.com/watch?v=YPY4hEVPWxo&ab_channel=kumkowisko

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.