Konkurs Explory

Fundacja Zaawansowanych Technologii

Realizowany obszar i cele

X.1. Promowanie interdyscyplinarnego rozwoju uczniów
X.2. Wspieranie talentów uczniów polskich szkół

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Program Explory to największy w Polsce konkurs i inicjatywa wpierająca Młode Talenty – utalentowaną młodzież w wieku 13-20 lat – w realizacji innowacyjnych projektów z obszaru #STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Explory to rozpoznawalna marka – ma zasięg ogólnopolski i jest działalnością całoroczną, wnoszącą istotną wartość dodaną do systemu edukacji, zasilającą polską naukę, stymulującą tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy.

Program Explory składa się z: Konkursu na projekty STEAM (inżynierskie i badawcze) - trzy etapy: rekrutacja - półfinał - Krajowy Finał GEW Programy wsparcia szkół, nauczycieli, Młodych Talentów: Szkolny, Grantowo-Mentorski, Stażowy Wydarzenia popularyzujące naukę i inspirujące Młode Talenty - Explory Day, Explory Tour po Polsce, Szkolne Festiwale Explory.

Społeczność Explory to 4.500 Eksplorerek i Eksplorerów, którzy zgłosili do Konkursu Explory 2.400 projektów #STEAM (inżynierskich i badawczych). Laureatki i Laureaci Explory, jako jedyni, reprezentują Polskę w największym i najbardziej prestiżowym konkursie #STEAM na świecie Regeneron International Science & Engineering Fair, który od blisko 70 lat odbywa się rokrocznie w maju, w USA dla kilku tysięcy Młodych Talentów. Zdobyliśmy na ISEF już 30 różnych nagród i wyróżnień. Dokonała tego grupa 46 naszych reprezentantów, co zaświadcza o ich nieprzeciętnym talencie, zaangażowaniu oraz niezmiernie wysokiej jakości tworzonych projektów #STEAM oraz o potencjale ich stosowalności w przemyśle lub biznesie. W ciągu dotychczasowych edycji odbyło się łącznie blisko 190 otwartych wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii, w tym ponad 100 szkolnych festiwali Explory. Wzięło w nich udział ponad 56 tysięcy uczestników a zasięg działań promocyjnych objął ponad 3 mln odbiorców.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.