Konferencja Liczymy się dla edukacji

Wrocławski Park Technologiczny, Fundacja Pro Mathematica

Realizowany obszar i cele

IX.2. Rozwój edukacji XXI wieku odpowiadającej na wyzwania przyszłości

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Za nami już dwie edycje konferencji „Liczymy się dla edukacji”. Dyskutowaliśmy o przyszłości edukacji, jej wyzwaniach i działaniach, które można podejmować na rzecz polskiej szkoły. Zaprezentowaliśmy nasz główny projekt, czyli Plan dla edukacji oraz raport Odpowiedzialni za przyszłość. W wydarzeniach wzięli udział nauczyciele, dyrektorzy, przedstawiciele biznesu oraz NGO, rodzice, uczniowie i samorządowcy.

W październiku 2024 roku po raz trzeci odbędzie się konferencja „Liczymy się dla edukacji”, organizowana przez Wrocławski Park Technologiczny i Fundację Pro Mathematica w ramach inicjatywy Projektujemy Przyszłość. Edukacja! Podczas wydarzenia kontynuowana będzie debata o znaczeniu edukacji, metodach wprowadzania zmian w polskich szkołach oraz wpływie społecznym biznesu i edukacji. Konferencja skupi się na 10 obszarach tematycznych, które opisuje Plan dla edukacji. Będziemy rozmawiać o sytuacji środowiska edukacyjnego, relacji rodziców i szkoły, kompetencjach i edukacji dla przyszłości, szkole jako przyjaznej przestrzeni, ale też ocenach, egzaminach, rozwoju talentów, podstawie programowej oraz kondycji psychicznej w szkole. Szczególne miejsce poświęcimy też relacji biznesu i edukacji. Konferencji będzie towarzyszyła premiera ogólnopolskiego raportu "Odpowiedzialni za przyszłość", a jej pierwszy dzień będzie dedykowany dla biznesu i rozmów o jego wpływie społecznym.

20 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.