Interdyscyplinarne omawianie lektur szkolnych

Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Dobczycach

Realizowany obszar i cele

VII.5. Promowanie alternatywnego stosowania postawy programowej w szkołach

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei interdyscyplinarności i polega na szukaniu punktów stycznych między przedmiotami oraz budowaniu zadań opartych na problemie, przy rozwiązywaniu którego uczniowie odnoszą się do różnorodnych umiejętności. Inicjatorka innowacji pedagogicznej podejmuje próbę połączenia treści programowych różnych przedmiotów i opracowuje zadania, które uczniowie będą wykonywać w ramach lekcji języka polskiego oraz innych przedmiotów szkolnych. Opracowano kryteria sukcesu i zasady oceniania wykonanych działań.

Przewidywane Osiągnięcia Uczniowie:

Zdobywają wiedzę w sposób kreatywny. Mają możliwość rozwijania kompetencji kluczowych. Biorą odpowiedzialność za własną naukę. Uczą się nie dla ocen. Nauczyciele:

Wykorzystują różnorodne metody nauczania i sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów. Współpracują ze sobą, wykorzystując jednolite narzędzia edukacyjne. Rozwijają swój warsztat pracy przez korzystanie z pomocy innych pedagogów.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.