Fundacja ParoKrok

Fundacja ParoKrok

Realizowany obszar i cele

II.1. Promowanie współpracy i otwartej komunikacji między rodzicami a szkołą
II.2. Promowanie komunikacji między rodzicami a szkołą nastawionej na współpracę nie konflikt

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

ParoKrok to dzieci i edukatorzy realizujący przyjazną i ciekawą edukację zgodnie z podstawą programową dla szkoły podstawowej. Realizacja zajęć odbywa się według wspólnie ustalanych tematów zajęć z dziećmi, podręcznik jest pomocą, a nie wyznacznikiem tempa i sposobu pracy. Większość zajęć to zajęcia interdyscyplinarne realizowane projektowo. Przestrzeń pracy jest na bieżąco dostosowywana do potrzeb dzieci i bieżących zajęć.

ParoKrok to regularne, systematyczne wsparcie, w formie mikroklas, dla rodzin realizujących tzw. edukację domową, ale w pracy grupowej. Kluczowa jest dla nas współpraca trójstronna: dziecko-rodzic-szkoła. ParoKrok ma na celu budowanie relacji, usłyszenie potrzeb ucznia z jednoczesnym rozwojem poczucia odpowiedzialności i rozumienia procesu edukacji przez dzieci.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.