Edupozytwni

Edupozytwni

Realizowany obszar i cele

V.1. Wspieranie działań poprawiających kondycję psychiczną nauczycieli
V.2. Wspieranie działań poprawiających kondycję psychiczną uczniów

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli powstał kilka lat temu z potrzeby zmiany w obszarze edukacji. Jego celem jest wspieranie nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych na każdym etapie ich zawodowej drogi. Co roku z naszej oferty różnorodnych sieci współpracy, szkoleń, warsztatów i kursów, które umożliwiają nauczycielom zdobywanie nowych umiejętności, doskonalenie swojego warsztatu oraz poznawanie najnowszych trendów w edukacji, korzystają tysiące nauczycieli.

Ośrodek jest organizatorem festiwali i konferencji, które gromadzą setki nauczycieli. Już po raz piąty odbył się festiwal wspierający dla nauczycieli EduPozytywni, podczas którego nauczyciele dbają o swój dobrostan i rozwój zawodowy. Ośrodek prowadzi również projekt "Zabawy w spokojny umysł" skierowany do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, promujący techniki Mindfulness w pracy z dzieckiem. Ponadto organizuje konferencję wspierającą dla dyrektorów - EduLiderzy.

Do tej pory w ramach działalności EduPozytywnie odbyło się 5 festiwali, 5 konferencji dla dyrektorów, ponad 7000 przeszkolonych nauczycieli oraz 300 szkoleń online i stacjonarnych. Tematyka szkoleń obejmuje m.in. ocenianie, współpracę z rodzicami, współpracę między nauczycielami, sztuczną inteligencję, dobrostan dziecka i nauczyciela, metody pracy z dzieckiem oraz pracę bez podręcznika (np. Plan Daltoński).

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.