Edukacja w ruchu

Dorota Kujawa- Weinke

Realizowany obszar i cele

VI.5. Budowanie szkoły jako przestrzeni dla rozwoju społeczności

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Propiejt zawiera opis działań w ramach edukacji w ruchu. Znajdują się tu propozycje aktywności lekcyjnych, które można wykorzystać na zajęciach w klasie oraz na zewnątrz budynku szkoły. Dzieci uczą się najlepiej, kiedy takie formy aktywności przeplatają się w codziennym szkolnym życiu.

Moje obserwacje potwierdzają również wnioski płynące z badań nad mózgiem i procesami uczenia się. Ruch jest najbardziej naturalną formą funkcjonowania dziecka. Jest on potrzebny, by prawidłowo rozwijała się nie tylko sfera fizyczna, ale także poznawcza, społeczna i emocjonalna. Dlatego zadaniem nauczyciela jest takie zaplanowanie środowiska do uczenia się, by zaspokajać potrzebę ruchu.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.