EduDzielnia

Stowarzyszenie Sportowe Inicjatywy Pomorze

Realizowany obszar i cele

IV.4. Kształtowanie kompetencji przyszłości u uczniów
IV.5. Popularyzacja rozwijania kompetencji cyfrowych w szkołach

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Inicjatywa "eduDzielnia" efektywnie wdraża metodę projektu, integrując szkolenie nauczycieli z bezpośrednią praktyką edukacyjną uczniów. W ramach różnorodnych, tematycznych projektów, nauczyciele wraz z uczniami angażują się w aktywne uczenie, co umożliwia jednoczesne zdobywanie i stosowanie nowych umiejętności. Taka praktyka pozwala nauczycielom doświadczać metody projektu w realnych warunkach, co sprzyja głębszemu zrozumieniu i efektywnemu wdrożeniu jej w proces dydaktyczny.

Dodatkowo, "eduDzielnia" zapewnia ciągłe wsparcie i prowadzi sesje ewaluacyjne, które umożliwiają nauczycielom i uczniom refleksję nad swoimi doświadczeniami oraz dostosowanie metod do indywidualnych potrzeb i kontekstu edukacyjnego. Dzięki temu metoda projektu staje się nie tylko narzędziem dydaktycznym, ale również katalizatorem zmiany, promującym głębsze zaangażowanie, współpracę i innowacyjność w procesie nauczania i uczenia się.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.