Blog matematyczny Inspire Math Matematyka

INSPIRE Marta Czyrkiewicz

Realizowany obszar i cele

IV.4. Kształtowanie kompetencji przyszłości u uczniów

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Moja inicjatywa to efekt doświadczeń z wielu konferencji w Australii i USA, które dostarczają mi inspiracji do tworzenia. Celem jest rozwijanie angażujących i inspirujących form edukacji matematycznej (metod i materiałów), które udostępniam dla nauczycieli w Polsce. Skupiam się na grywalizacji, nauczaniu projektowym, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie, połączeniu matematyki ze sztuką oraz na metodzie Myślących Klas. Tworzę materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata. Prowadzę aktywną społeczność nauczycieli poprzez grupę i bloga matematycznego na Fb i IG - Inspire Math Matematyka. Tam dzielimy się pomysłami na "inne"; lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupione na kompetencjach przyszłości oraz nauczanie matematyki w j.angielskim. Prowadzę warsztaty dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na konferencjach m. in. pokazując, jak prowadzić lekcje matematyki metodą projektu, jak dodać ruch do lekcji oraz jak zgrywalizować semestr.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.