Be. Eco – Ogólnopolski Program Edukacyjny dla szkół

Fundacja Digital University

Realizowany obszar i cele

IX.2. Rozwój edukacji XXI wieku odpowiadającej na wyzwania przyszłości

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Program Be. Eco ma już 3 edycje. Stanowi on wsparcie dla nauczycieli_ek w zakresie edukacji klimatycznej, ekologicznej i celów zrównoważonego rozwoju w środowisku szkolnym poprzez interdyscyplinarne podejście do realizacji tych zagadnień. Ma na celu umożliwienie ustawiczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli_ek dzięki bezpłatnej platformie edukacyjnej, gdzie nauczyciele mogą w dogodny dla siebie sposób podnosić kwalifikacje i korzystać z bazy wiedzy, szkoleń oraz materiałów edukacyjnych (scenariuszy lekcji, kart pracy, e-booków, materiałów wideo; quizów itp.). W programie integrujemy środowisko szkolne wokół tematu ekologii, zachęcamy społeczności szkolne do uczestnictwa w ogólnopolskich eko-wyzwaniach promujących idee cyrkularności i dbałość o o środowisko naturalne. Angażujemy szkoły do uczestnictwa w Turnieju wiedzy, konkursach, a także w badaniach świadomości ekologicznej z możliwością zdobycia grantów dla szkół na eko inicjatywy i działania.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.