Baza Liczymy się dla edukacji

Projektujemy przyszłość. Edukacja

Realizowany obszar i cele

I.2. Integracja środowiska edukacyjnego i promowanie współpracy różnorodnych podmiotów je tworzących

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Mówi się, że zmiany najlepiej zacząć od siebie. Wierzyliśmy, że to samo dotyczy edukacji! Systemowe zmiany sposobów kształcenia dzieci i młodzieży, które dziś stawiamy sobie za przykład, często zaczynały się od oddolnych ruchów i małych inicjatyw. Byliśmy przekonani, że wokół polskiej edukacji zgromadzona jest ogromna, choć jeszcze rozproszona, liczba osób, które łączy jeden cel – zmiana edukacji na lepsze.

Policzyliśmy się! Zebraliśmy nasz potencjał i pokazaliśmy, jak jest nas wiele!

Jak to zrobiliśmy? Wystarczyło wypełnić formularz. Można było zgłosić siebie, organizację, w której się działa, lub osobę, fundację czy stowarzyszenie, które się zna, wspiera i docenia. Skala czy forma działania nie miała tu znaczenia! Organizatorzy zajęli się zbudowaniem pierwszej w Polsce, ogólnodostępnej bazy osób i podmiotów działających na rzecz edukacji, obejmującej zarówno małe stowarzyszenia, jak i influencerów oraz znane fundacje. Dla każdego, kto szukał przestrzeni, w której mógłby działać na rzecz edukacji, baza ta była świetnym źródłem inspiracji i punktem nawiązania nowych, wartościowych kontaktów. Można było zgłosić więcej niż jeden podmiot, wypełniając formularz kilka razy!

20 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.