Barbering – Rzemiosło Fryzjerskie Bliżej Uczniów

Barber Academy Ewa Wolaniuk-Kloc

Realizowany obszar i cele

X.1. Promowanie interdyscyplinarnego rozwoju uczniów

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Edukacją i fryzjerstwem męskim zajmuję się od 30 lat. Z wykształcenia jestem fryzjerem męskim, technikiem usługfryzjerskich, mistrzem w zawodzie fryzjera męskiego,pedagogiem, edukatorem-szkoleniowcem, egzaminatoremna czeladnika i mistrza w zawodzie fryzjer w IzbieRzemieślniczej we Wrocławiu. Uczestniczę w wieluprojektach branżowych. Przeszkoliłam wielu rzemieślnikówpodnoszących swoje kwalifikacje w zawodzie.

Moją misją jest dzielenie się doświadczeniem i bieżącą wiedzą ze świata fryzjerstwamęskiego/ barberingu. Od 2017 roku pomagam początkującym, jak też rozwijającym swojeumiejętności barberom i właścicielom salonów zyskać na rynku miano kompetentnych i konkurencyjnych. Szkolilę też nauczycieli fryzjerstwa, instruktorów praktycznej nauki zawoduoraz managerów salonów.

Ponieważ chcę propagować rzemiosło fryzjerskie wśród młodzieży, od września 2023otworzyłam drzwi naszej Akademii dla szkół fryzjerskich, umożliwiając uczniom inauczycielom udział w darmowych lekcjach pokazowych pt. "Barber shop od środka". Odtego czasu odwiedziło nas łącznie 134 uczniów i 10 nauczycieli. Lekcje w Akademii realizujemy wg mojego Autorskiego Programu SzkoleniowegoFryzjerstwa/ Barberingu.

Teraz chcemy poszerzyć tę działalność i zrobić krok w stronę szkół fryzjerskich – szerzyć wiedzę nt. rzemiosła fryzjerskiego, tworząc inicjatywę pn. “BARBERING – RZEMIOSŁO FRYZJERSKIE BLIŻEJ UCZNIÓW“. Oprócz zupełnie darmowych lekcji stworzyliśmy dla uczniów i nauczycieli ofertęuzupełniającą, którą przedstawiamy w całości na kolejnych stronach opisujących naszprogram.

Chcemy wspierać rozwój uczniów w polskich szkołach. Nasze lekcje pozwalają poznać realia pięknego, wzorcowego barber shopu. Rozbudzają ciekawość zawodem fryzjera oraz pokazują wachlarz możliwości i wyzwań, czekający na przyszłych rzemieślników.

Działania: Promowanie interdyscyplinarnego rozwoju uczniów • Przygotowywanie uczniów do rzeczywistych wyzwań (w ramach lekcji przeprowadzamy symulacje obsługi klienta, przeprowadzanie profesjonalnego wywiadu z klientem salonu). • Zachęcamy ucznia do nieustannego uczenia się (opowiadamy o zmieniających się trendach i modach za którymi należy podążać, by być atrakcyjnym na rynku pracy). • Opowiadamy, gdzie sami uczymy się i aktualizujemy naszą wiedzę i umiejętności. • Wspieramy nauczycieli w motywowaniu uczniów do nabywania umiejętności uczenia się (zdobywania wiedzy i kompetencji). • Zachęcamy uczniów i nauczycieli do rozwoju zainteresowań i pasji do barberingu. Promowanie roli nauczyciela jako mentora • Nasze lekcje niejednokrotnie potwierdzają wiedzę, którą przekazuje uczniowi nauczyciel w szkole. Buduje to autorytet nauczyciela i zaufanie ucznia do kompetencji nauczyciela, jako mentora. Tworzenie dla uczniów przestrzeni do podążania za ciekawością świata • Monitorujemy i upowszechniamy informacje na temat możliwości i miejsc, w których uczeń może rozwijać swoją pasję do fryzjerstwa - również poza szkołą.

PLANUJEMY też wspieranie talentów uczniów polskich szkół i promowanie rzemiosła fryzjerskiego poprzez organizowanie w naszej BARBER ACADEMY konkursów, w których uczniowie mogliby uczestniczyć. Każde wyróżnienie ucznia uskrzydla go i wspiera zarówno talent ucznia, jak też motywuje nauczycieli i dyrektorów szkół.

20 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.