Bajki nie tylko dla dorosłych

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie

Realizowany obszar i cele

X.1. Promowanie interdyscyplinarnego rozwoju uczniów

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Do zespołu Teatralnej Sceny Poezji i Satyry, składającego się z przedstawicieli seniorów działających przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Chełmie, zostanie dołączona grupa młodych osób - studentów i młodzieży. Razem będą realizować teatralne i filmowe adaptacje utworów Jana Brzechwy oraz innych twórców.

Celem tych działań jest przybliżenie piękna literatury i poezji, ukrytego w poetyckich bajkach i opowiadaniach, poprzez przedstawienia międzypokoleniowej sceny poezji. Przedstawienia te mają na celu integrację pokoleń oraz promowanie wartości literackich w formie dostępnej i atrakcyjnej dla szerokiego grona odbiorców.

18 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.