AKCJA KOOPERACJA

Anna Abramczyk

Realizowany obszar i cele

IV.3. Zwiększanie kompetencji przyszłości nauczycieli i dyrektorów szkół

Udostępnij

Udostępnij

O inicjatywie

Badanie naukowe przeprowadzone w ramach pisanego przeze mnie doktoratu (próba: ponad 2000 nauczycieli języków obcych z całej Polski) ujawniło potrzebę przypomnienia nauczycielom metod i technik pracy, które pozwalają na kształtowanie u uczniów kooperacji opartej m.in.na pozytywnej współzależności, indywidualnej odpowiedzialności, wspierającej interakcji. Moim celem stało się szerzenie wiedzy o metodach i technikach pracy kooperatywnego uczenia się oraz wspieranie nauczycieli w ich wdrażaniu. Robiłam to na wiele sposobów: stacjonarne szkolenia, webinary, artykuły propagujące wiedzę o technikach pracy, przygotowanie scenariuszy lekcji, których elementem były metody kooperatywnego uczenia się, przygotowanie broszury o kooperatywnym uczeniu się. Część przedsięwzięć zrealizowałam dzięki zainteresowaniu tematem wydawnictwa Pearson.

Warto obejrzeć: • Czym jest kooperatywne uczenie się: https://youtu.be/jXtdQ_oR3Ys?si=kfPivGKdxQ9kdvQ3 • Kooperacja-klucz do efektownych i efektywnych lekcji: https://youtu.be/scX4qowaR18?si=EzBBb2PBHK8Qkv28 • Metody i techniki pracy w nauczaniu kooperatywnym: https://youtu.be/a9eLW-FuLjs?si=4rEOVIFENfIFLKex • Metody i techniki pracy w nauczaniu kooperatywnym- rozszerzenie i wnioski: https://youtu.be/7tuRNISF534?si=-Q4LPavuwC90BUGL

20 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do Planu dla edukacji!

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.