Smartfony szkodzą naszym dzieciom i je uzależniają. Ale mogą też pomagać i uczyć

Dla kogo?

Autor

Jacek Pyżalski, Przemysław Wilczyński

Artykuł analizuje wpływ smartfonów na edukację. Krytykuje radykalne zakazy ich używania w szkołach, proponując bardziej umiarkowane podejście. Podkreśla szkodliwe skutki nadmiernego korzystania z telefonów, ale też ich potencjał edukacyjny. Postuluje uświadamianie uczniom o zagrożeniach i kształtowanie umiejętności korzystania z technologii w sposób konstruktywny.

Udostępnij

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.