Edukacja w Szwecji oczami uczniów, rodziców i polskiego nauczyciela

Dla kogo?

Autor

Andrzej Dominowski

Artykuł opisuje szwedzki system edukacyjny, zwracając uwagę na autonomię i praktyczne nauczanie. Szkoły oferują tam m.in. pracownie do zajęć praktycznych bądź system motywacyjny w postaci kieszonkowego. Autorka wskazuje też na potencjalne wyzwania, np. brak dyscypliny i problemy z komunikacją, spowodowane różnicami kulturowymi i barierami językowymi.

Udostępnij

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.