Rusza badanie społecznej odpowiedzialności polskich firm!

Rusza badanie społecznej odpowiedzialności polskich firm! Zostań jego częścią – wypełnij ankietę i pokaż, jak twoja firma wpływa na to, co ją otacza. Wyniki badania poznamy w raporcie Odpowiedzialni za przyszłość już w październiku!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, zarządzasz firmą lub odpowiadasz w niej za obszar społecznej odpowiedzialności biznesu, możesz wziąć udział w badaniu – wystarczy, że wypełnisz ankietę dostępną na www.odpowiedzialnizaprzyszlosc.pl/badanie. Zajmuje to jedynie 3 minuty!

Co sprawdzi badanie?

Badanie i raport Odpowiedzialni za przyszłość zakładają, że niezależnie od tego, czy używamy pojęcia CSR, ESG, czy zrównoważony rozwój do określenia działań społecznych biznesu, to ich istota jest taka sama. Jest nią pozytywne, odpowiedzialne oddziaływanie na to, co wokół nas, ale też dbanie o to, co dopiero przed nami, a nawet przed pokoleniami, które nastaną po nas.

W 2024 roku ukaże się druga edycja raportu. Będzie ona wzbogacona o dodatkowe sekcje tematyczne pokazujące stosunek do odpowiedzialności biznesu za przyszłość i edukację z perspektywy startupów, biznesów zarządzanych przez kobiety oraz uczelni wyższych, kształcących na kierunkach biznesowych, szczególnie w zakresie ESG i zrównoważonego rozwoju.

Na raport będzie składać się część prezentująca wyniki badania z komentarzami ekspertów, case study pokazujące dobre praktyki z rynku oraz wywiady z liderami biznesu, edukacji i samorządu. Raport pokaże aktualny stosunek biznesu do edukacji i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Poprzednie edycje

Pierwsza edycja raportu ukazała się w 2023 roku. Prezentowała wyniki badania sprawdzającego stosunek firm z aglomeracji wrocławskiej do działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz postrzeganie przez nie edukacji na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym. Premiera raportu miała miejsce na II Konferencji Liczymy się dla edukacji. Przedstawia on również dobre praktyki CSR i ESG z wrocławskiego środowiska biznesowego. Można w nim znaleźć case study firm takich jak BNP Paribas, Viessmann, Credit Agricole, MPWiK Wrocław, Softserve czy Capgemini.

Raport o postrzeganiu społecznej odpowiedzialności biznesu w dobie ESG oraz roli edukacji w rozwoju przedsiębiorczości i dobrej jakości życia każdego z nas opracowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny, Fundację Pro Mathematica i Insight.

19 czerwca 2024

Udostępnij

Dołącz do nas na

Zobacz również

Plan dla edukacji

Dołącz do realizacji Planu dla edukacji!

Jak działa
Plan dla edukacji?

Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły.
Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom.

Zgłoś inicjatywę!

Działasz na rzecz edukacji? Pochwal się tym światu i zainspiruj innych! Opisz nam swoje działanie, włącz je w realizację Planu dla edukacji i promuj je razem z nami!

Przeglądaj inspiracje

Zobacz, jak inni działają na rzecz edukacji! Przeglądaj bazę gotowych rozwiązań wdrażanych w polskich szkołach i uzyskaj potrzebną ci wiedzę, inspiracje oraz kontakty!

Baza wiedzy

Czekają w niej na ciebie m.in. artykuły, raporty, podcasty i webinary, o różnorodnych obliczach edukacji, które możesz sortować i przeglądać według swoich potrzeb!

Podziel się wiedzą!

Daj nam znać, co jeszcze powinno znaleźć się w naszej bazie wiedzy! Możesz zgłosić materiały swojego autorstwa, ale też polecane publikacje innych autorów.